Yaşamak Güzel Şey...

Yaşamak Güzel Şey...

8,18 TL
% 26  indirimli
Liste Fiyatı: 11,11 TL
SATIŞ YOK (TÜKENMİŞ)
Yazar: Doris Dörrie
Çevirmen: Aysel Bora
Yayıncı: DOĞAN KİTAP
Yayın tarihi: 01-05-2008
Orijinal Adı: Was machen wir jetzt?
ISBN: 9759915650
Baskı Sayısı: 2
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 238
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: 2. Hm. Kağıt
Boyut: 13.5 x 19.5 cm
+
-
İyi bir film yönetmeni olmayı hayal ederken kendini büyük bir fast food zincirinin başında bulan Fred Kaufman, tam bir orta yaş bunalımındadır.
Çıkmaza giren evliliklerinde kurtuluşu Buddhacılıkta arayan karısı Claudia'yla beraberliklerini hala neden sürdürdüklerini söyleyemeseler de en büyük sebep on yedi yaşındaki kızları Franka'dır, çünkü küçük kızları hamiledir, üstelik de bir lamaya aşık olmuştur...
Para ve mesleki başarının tatmin edemediği erkek mutluluğa nerede bulacaktır? Bu soruları sadece Doris Dörrie'nin roman kahramanı Kaufmann sormuyor kendine. Yazar bize bir yanı ağlar, diğer yanı gülerken şunu göstermek istiyor: biraz cesaret, kırkından sonra da hayat vardır!
Doris Dörrie'nin daha mutlu bir hayat için bir de reçetesi var: "Geçmişi unutacaksın, ama geleceğe de umut bağlamayacaksın."
Kahramanlarına hayatın kaçarak geçirilemeyecek kadar kısa olduğunu sufle eden yazar, sahneyi kurmasını ve tam zamanında karartmasını çok iyi biliyor, buna bir de mizah duygusu eklenince okuru bıyık altından güldüren hafif, kıvrak ve sürükleyici bir roman çıkıyor ortaya.
 loading