Visual Basic .NET ile Veri Tabanı Programlama ve ADO .NET

Visual Basic .NET ile Veri Tabanı Programlama ve ADO .NET

21,73 TL
% 28  indirimli
Liste Fiyatı: 30,00 TL
SATIŞ YOK (TÜKENMİŞ)
Yazar: Aykut Taşdelen
Yayıncı: PUSULA YAYINCILIK VE İLETİŞİM
Yayın tarihi: 30-07-2003
ISBN: 9756477199
Baskı Sayısı: 1
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 464
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: 2. Hm. Kağıt
Boyut: 16.5 x 24.5 cm
+
-
.NET ile birlikte duyurulan ADO .NET veri tabanı erişim teknolojisini tüm yönleri ile öğrenmek isteyen okurlar için hazırlanmış olan bu kitap, Visual Basic .NET programlama dili kullanılan geniş uygulamalarla desteklenmiştir. Veritabanı programlama denilince ilk akla gelen elbette ki ADO’nun .NET çatısına taşınmış hali olan ADO .NET’tir. Visual Basic .NET ile veritabanı programcısı olmak veya ADO .NET’in tüm özelliklerini öğrenmek isteyenler bu kitabı mutlaka edinmeliler.

Aykut Taşdelen, Erdemsoft eğitim merkezinde, eğitmenlik yapmaktadır. C ve Sistem Programcıları Derneği ile Microsoft Yazılım Geliştiriciler Grubu üyesi olan yazarın www.aspnedir.com, www.yazgelistir.com , http://csystemdotnet.cjb.net ve www.webonly.net gibi sitelerde .NET konulu makaleleri yayınlanmaktadır. Ayrıca .NET hakkında C ve Sistem Programcıları Derneği’nde çeşitli seminerler vermekte ve diğer workshop eğitimlere konuşmacı olarak katılmaktadır.

Temel veritabanı kavramlarının açıklamalarıyla başlayan Visual Basic .NET ile Veritabanı Programlama ve ADO .NET, veritabanı türlerini, detaylı bir biçimde ele almakta ve veritabanı programlamak isteyenlerin mutlaka öğrenmeleri gereken, Nesne Yönelimli Programlama, SQL, Polimorfizm gibi temel konulara da geniş yer ayırmaktadır. Konusunda uzman ve başarılı bir eğitmen tarafından hazırlanan kitap, düzgün bir Türkçe’yle kaleme alındı.

Yazar aynı zamanda bu kitabı ikinci bir dille daha yazarak Türkiye’de bir ilke imza atma yolundadır; C# ile Veritabanı Programlama ve ADO .NET. Eylül ayında yine Pusula Yayıncılık’tan çıkacak olan bu kitap ile de, Veritabanı programlama konusunda iki temel kaynak siz okurlara sunulmuş olunacak.
 loading