Üzerinde 19 Var

İç Sayfalara Gözat

Üzerinde 19 Var

13,05 TL
% 43  indirimli
Liste Fiyatı: 23,00 TL
STOKTA
Yazar: Edip Yüksel
Yayıncı: OZAN YAYINCILIK
Yayın tarihi: 02-10-2017
ISBN: 9757891428
Baskı Sayısı: 3
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 247
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
Boyut: 13.5 x 19.5 cm
+
-
Edip Yüksel, Müslüman bir toplumun yerleşik inanç sitemini sarsan açıklamalarıyla şaşkınlık yarattı ve şimşekleri üzerine çekti. Dinden çıkmış "mürted"mi yoksa dinin özüne çağıran gerçek bir müslüman mı olduğu üzerinde duruldu. Bununla birlikte, "Müslümanlık - Kuran - Din" üçlemesinin tartışma zeminlerinden birini de o yarattı.
Edip Yüksel, imam hatip mezunu ve hayatını ABD'de sürdürüyor. Araştırmalarını İslam ve Kuran üzerine yoğunlaştıran Edip Yüksel'in tezleri, Amerika'dan Türkiye'ye uzanıp çalkantılar yaratabiliyor. Böyle olunca da aykırı yorumları, ilahiyatçıların ve islam ideologlarının öfke oklarını üzerine çekiyor.

Günümüzün pek çok araştırma konusunu, Edip Yüksel'le birlikte ele alıp "uzun uzun" konuşmak ve tartışmak mümkün. Böyle derinlere inen tartışmaların, günümüz insanının doğruları bulmasına katkısı olabileceğini düşünüyoruz.

"Üzerinde 19 Var", mucizelerin kitabı...
Edip Yüksel, "Üzerinde 19 Var" adlı kitabını şöyle tanıtıyor: "Kuran'ın Muhammed Peygamber'e vahyedilmesinden tam 1406 (19x74) kameri yıl sonra, 1974 yılında Reşad Halife (Rashad Khalifa) adında Amerikalı bir biyokimyacı Kuran'ın elementlerinin, yani harf, kelime, ayet ve surelerinin, 19. sayısının tam katları olarak iç içe geçmeli bir matematiksel sisteme göre düzenlendiğini keşfetti. Ve "Gizlenen" adlı 74. surede söz verilen haber gerçekleşti... 1406 yıl boyunca Kuran'da bir sır olarak gizlenen matematiksel sistemin bilgisayar yoluyla keşfedilmesi, din ve felsefe alanında yeni bir çağı başlatıyordu..."
 loading