Tarihin Gizem Dolu Sırları / Efsane Kahramanların Olağanüstü Hayatları

İç Sayfalara Gözat

Tarihin Gizem Dolu Sırları / Efsane Kahramanların Olağanüstü Hayatları

2,75 TL
% 50  indirimli
Liste Fiyatı: 5,51 TL
SATIŞ YOK (TÜKENMİŞ)
Yazar: İsmail Çolak
Yayıncı: AKİS KİTAP
Yayın tarihi: 01-09-2006
ISBN: 9759129906
Baskı Sayısı: 4. Baskı
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 184
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: 13.5 x 21 cm
+
-
Tarihin Sırlarına Yolculuk
Tarih ve Sır...

Tarih, özünde hep bir belirsizlik ve sır barındırır. Tarihin, sırrını olanca bilinmezliğiyle koruduğu, onu gün yüzüne çıkarma lüzumunun gündemini hiç kaybetmediği yerlerden biri de bizim ülkemizdir.
Türkiye tarihinin geniş bir kesiti hâlâ esrarını muhafaza ediyor ve siyasî-ideolojik tartışmaların odak noktasındaki ağırlıklı yerini koruyor. Bu kitap, tarihin tozlu sayfaları üzerindeki kalın tabakayı kaldırma çabasının mütevazı bir ürünüdür.
Kitapta sizi neler bekliyor? Tarihçilerce, kendi varlığı bile başlı başına mucize sayılan Osmanlı’daki bir kısım tarihî hâdiselerin ve simâların sırlarla dolu saklı çehresinden tarihimizin bilinmeyen, unutulmaya yüz tutmuş ve tartışmaların bir türlü durulmadığı mühim bazı kesitlerinin esrarlı içyüzüne; fırtınaların hiç kesilmediği ve Osmanlı zamanındaki barış ve istikrara hasret kalan Ortadoğu’nun başına gelenlerin sırlı geçmişinden Amerika ve İsrail’in, Ortadoğu’ya yönelik tarihten bu yana dinmek bilmeyen "hayasız" saldırılarının, işleye geldikleri terör ve soykırım girişimlerinin kanlı/köktendinci temellerine kadar son derece geniş bir yelpazeye yayılan, gayet renkli ve ilgi çekici bir "çeşitleme" bulacaksınız.
 loading