Simpsonlar ve Felsefe

Simpsonlar ve Felsefe

9,68 TL
% 35  indirimli
Liste Fiyatı: 14,81 TL
SATIŞ YOK (TÜKENMİŞ)
Yazar: William Irwin, Mark.T Conard, Aeon J. Skoble
Çevirmen: Murat Sağlam, Gökçen Ezber
Yayıncı: GÜNCEL YAYINCILIK
Yayın tarihi: 01-08-2003
Orijinal Adı: The Simpsons and Philosophy
ISBN: 9758621475
Baskı Sayısı: 1
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 344
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
Boyut: 13.5 x 19.5 cm
+
-
Homer Simpson, bir otoriteden daha aşağı kalmayarak; "Çizgi filmlerin kesinlikle derin bir anlamı yok, sana sadece adi bir gülücük verdirecek kadar aptal çizimlerdir," demiştir.
Sinirlenmeyin! Bu kitapta, ailesinin tarihe geçmiş üzücü durumu hakkında Homer'in kötümser bakış açısını altüst etmeye kararlı bir bilgi bombardımanı geliyor.
Homer Simpson gerçekten Aristotalesçi değerleri mi temsil ediyor? Maggi'den sessizliğin değerini öğrenebilir miyiz? Bart, Nietzche'nin bizi uyarmaya çalıştırdığı türden biri mi? Lisa entelektüellere karşı Amerikan kararsızlığını mı sergiliyor?
Siz de bu tür soruları kendinize soruyor ve cevaplarını merak ediyorsanız, bu kitapta sizin aklınıza gelmeyen soruları da bulup cevaplarıyla aydınlanacaksınız.
"Simpsonlar ve Felsefe'de, hayatın ironisi ve anlamı, postmodern aile ilişkileri, Springfield'da yaşanan Marksizm, mutlu olmanın zorluğu, bir sunuş biçimi olarak popüler parodi ve neden bunlara ihtiyaç duyduğumuz hakkında farklı düşünceler bulabilirsiniz.
Popüler sanat düşünürlerinin birçoğu kendi alanlarında uzak durur. Bu kitaptaki yazarlar Simpsonlar'da gerçekten kendilerine yoğunlaşıyorlar ve sonuç, tamamen eşsiz bir kitap.
 loading