Ortadoğu Vaadedilmiş Topraklar

Ortadoğu Vaadedilmiş Topraklar

Liste Fiyatı:
SATIŞ YOK (TÜKENMİŞ)
Yazar: Suat Parlar
Yayıncı: YAR YAYINLARI
Yayın tarihi: 19-07-2003
ISBN: 9757530646
Baskı Sayısı: 1
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 444
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
Boyut: 13.5 x 19.5 cm
+
-
Global vahşet cephesi Ortadoğu’ya saldırıyor. Emperyalist sistemin kan dolaşımını sağlayan petrol, barbar bir güç gösterisinin maddi gerekçesini oluşturuyor. ABD hegemonyasının perçinlenmesi adına büyük bir katliam gerçekleştiriliyor. Kendi müttefikleri başta olmak üzere, dünyanın patronuun kim olduğunu göstermek adına harekete geçen ABD emperyalizmi, Irak’ı işgal ediyor. Ortadoğu’nun Latin Amerikalılaşması temelinde projeler ardarda gündeme getiriliyor. Parçalanmış, aşiretleştirilmiş, ulusal kaynakları elden gitmiş, kamusal güçleri dağılmış yapılar oluşturulmaya çalışılıyor.

Bu gerekçeler karşısında, Türkiye’de Anti-Amerikancı mücadele geleneğinin güçlü etkisi varlığını duyuruyor. Giderek Ortadoğu’nun devrimci dinamikleri ile bütünleşme eğilimi gösteren dirençli ve özverili bu birikimin Türkiye’de derin kökleri bulunuyor. Ölümü küçümseyen ve insanlık onurunu yüksek tutan binlerce insanın Türkiye toprağında canları ile oluşturduğu anti-emperyalist mücadele geleneği tarihsel güvence niteliğindedir.

Şimdi birlik zamanıdır. ABD’nin önderi olduğu global vahşet cephesi büyük insanlık düşmanıdır. Bu düşmana karşılık mücadele ise insan olabilmenin vazgeçilmez temelidir...

Bütün bu konuları derinlemesine inceleyen bu eser, Suat Parlar’ın Ortadoğu: Vaadedilmiş Topraklar, Ortadoğu’da Yeni Dünya Düzeni ve Barbarlığın Kaynağı Petrol’den oluşan üçlemenin ilk kitabıdır.
 loading