Kaş-Kalkan Patara

Kaş-Kalkan Patara

29,33 TL
% 23  indirimli
Liste Fiyatı: 38,00 TL
SATIŞ YOK (TÜKENMİŞ)
Yayıncı: BOYUT YAYIN GRUBU
Yayın tarihi: 01-01-2010
ISBN: 9755219714
Baskı Sayısı: 2
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 96
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kuşe Kağıt
Boyut: 11.5 x 21 cm
+
-
Kitap, masmavi denizi, daracık sokakları, bembeyaz evleriyle cennetten bir köşeyi çağrıştıran Kaş’ı çarpıcı fotoğraflarla okurlarına sunuyor. Dantel gibi işlenmiş koyların gölgesinde kalan Kaş’ın tarihinden turizmine, kumsallarından eğlencesine kadar her türlü bilgiye rahatlıkla ulaşmanızı sağlıyor. Ayrıca M.Ö 6000 öncesinden beri iskan edildiği bilinen Kaş’ın köylerini ayaklarınıza getiriyor.

Eski Yunancada sarı anlamına gelen Xantos’la tura başlıyor ve adı efsanelerden gelen Letoon, Isinda, Andiake, Aperlai, Sidyma, Trysa, Phellos, Kyaneai, Limyra, Pirha, Soura ve Nisa’yla devam ediyor. Ardından Kaş’a bağlı bir belde olan beyaz badanalı duvarları, güneşi bolca içeri alan geniş balkonları ve ışıklı pencerelere sahip Kalkan’a sıra geliyor.

Akdeniz’in billur mavisi sularını altın sarısı kumsal ve güneşle buluşturan, Xanthos çayının getirdiği alüvyonlarla bugünkü görünümünü alan Patara’nın güzelliklerini de keşfederken yöreye ait gezilecek tüm yerler detaylandırılmış.

Kitapta son olarak da doğayla tarihin bütünleştiği ve turkuaz denizin binlerce koyla çevrildiği Kekova’ya yer verilmiş. Çevreyi daha yakından tanımanız için geniş bir Kekova turu attırıyor. Theimussa’dan başlıyor, Simena, Myra, Myra Kaya Mezarları, Myra Tiyatrosu, St. Nicholas Kilisesi, Noel Baba, Gömbe Yaylası, Yeşil Göl, Elmalı, Finike devam ediyor ve Gelidonya Burnu ile turuna son veriyor.
 
 loading