Karizma 3 Aylık Düşünce Dergisi / Sayı:14 Nisan-Mayıs-Haziran 2003

Karizma 3 Aylık Düşünce Dergisi / Sayı:14 Nisan-Mayıs-Haziran 2003

3,03 TL
% 39  indirimli
Liste Fiyatı: 4,95 TL
SATIŞ YOK (TÜKENMİŞ)
Yazar: Kolektif
Yayıncı: KARİZMA YAYINLARI DERGİ
Yayın tarihi: 02-05-2003
Baskı Sayısı: 1
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 112
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: 2. Hm. Kağıt
Boyut: 18 x 27.5 cm
+
-
Karizma Dergisi 2003 bahar sayısını, Dünya’daki bütün olumsuzluklara, sıcak çatışmalara ve yoğun gündeme rağmen, aşka ayırdı. Evet gerçekten de bu bir ‘rağmen’ sayısı oldu. Yani ‘savaşa ve sevgisizliğe’ rağmen aşk.

Karizma’nın aşk sayısında, bu kavramla adı öne çıkmış, bilinmiş, tanınmış isimler kadar; farklı alanlarda ki çalışmalarıyla adlarından söz ettiren, ‘sürpriz’ aşk yazarları da var. Aşkı -her boyut çok iddialı bir ifade olsa da- pek çok boyutuyla irdeliyor bu sayı. Klasik ama çok gerçekçi lise aşklarından, dünyeviliği aşan gerçeküstü aşklara uzanan yaklaşımlar var yazılarda. Söyleşi bölümünün konuğu ise AŞK üzerine bilimsel çalışmaları ile tanınan Prof. Dr. Diane Sunar. Aslında bir sosyal – psikolog olan Prof. Sunar’ın, aşk kavramına getirdiği bilimsel açılımları ve kültürel plandaki yerinden gözlemlerini ilgiyle okuyacağınızı umuyoruz.
Dergide yer alan yazarlar ve konu başlıkları ise şöyle:

Mustafa Armağan, Aşkın Simyâsı; Ayşe Şasa, Dervişin Hırkası Aşkullah; Hüsrev Hatemi, Aşk Yüklü Peynir Gemisi; Haşmet Babaoğlu, Bir “Aşk Yazarı”nın Macerası; Mustafa Demirci, Aşkın Hükümranlığı; Fatma Şengil Süzer, Nakl-i Kadim; Nazan Bekiroğlu, Piraye: Gerekçesiz Aşk; Senai Demirci, Aşk Mümin’in Yitiği; Selim İleri, Üç Kadın, Üç Aşk; Cihan Okuyucu, İslam Kültüründe Aşk Anlayışının Tekamülü; Naci Bostancı, Aşkın Güzergahında Dış Yolculuk, İskender Pala, Aşkın Elinden; Sadık Yalsızuçanlar, Al Aşkını Ver Beni; Hakan İnce, Vuslat Aşkın Celladı; Necla Pekolcay, İslami Türk Edebiyatı Metinlerinde Aşk; Belkıs İbrahimhakkıoğlu, Aşkın Lisanı.
 loading