İyi Çocuk, Zor Çocuk

İç Sayfalara Gözat

İyi Çocuk, Zor Çocuk

14,08 TL
% 25  indirimli
Liste Fiyatı: 18,90 TL
SATIŞ VAR (Geçici Olarak Temin Edilemiyor)
Yazar: Brigitte Beil
Çevirmen: Cuma Yorulmaz
Yayıncı: ARKADAŞ YAYINLARI
Yayın tarihi: 15-08-2003
ISBN: 9755093581
Baskı Sayısı: 1
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 244
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
Boyut: 14.5 x 21 cm
+
-
Doğru Davranışlar Çocuklara Nasıl Kazandırılır?

Bu kitap, saldırgan, içine kapalı ya da istekleri hiç bitmeyen çocuklarının karşısında sık sık çaresiz kalan ana babalara ve eğitimcilere dönük bir çalışmadır. İnsancıl bir toplum, ancak herkesin zorunlu kuralların en azından asgari bir kısmına uymasıyla mümkündür. Çocuklar bunu nasıl kavrayabilir? Gelecek kuşaklara insani değerler ve ilkeler konusunda nasıl örnek oluyoruz? Değerler köhne, içi boş sözlere dönüşmemeleri için, uygulanabilir olmalıdır.

Brigitte Beil, değerlerin, gündelik aile yaşamında çocuklara ve gençlere nasıl açıklanacağına, özellikle de örnek olarak nasıl öğretileceğine ilişkin somut önerilerde bulunuyor; çünkü değerler soyut kaldıkları sürece, küçük insanlar için sadece büyük sözler olmaktan öteye gidemez.

Brigitte Beil, ku kitabıyla, iyi niyetli, ama kendinden emin olmayan ana babalara, yararlı bir kaynak sunuyor. Yazarın asıl amacı, içtenlik, güven ve sevginin egemen olduğu bir aile ortamının oluşmasına ve kriz dönemlerinde bile aile huzurunun korunabilmesine katkıda bulunmak.
 loading