İslam Düşüncesi 2

İç Sayfalara Gözat

İslam Düşüncesi 2

9,19 TL
% 39  indirimli
Liste Fiyatı: 15,00 TL
SATIŞ YOK (TÜKENMİŞ)
Yazar: Prof. Dr. Seyyid Kutub
Çevirmen: M. Beşir Eryarsoy
Yayıncı: RAVZA YAYINLARI
Yayın tarihi: 01-01-1970
Baskı Sayısı: 1
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 488
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
Boyut: 12 x 20 cm
+
-
Doğu'dan Batı'ya, Güney'den Kuzey'e geniş islam coğrafyasını Seyyid Kutub'tan daha çok etkileyen bir başka islam düşünürü hemen hemen yok gibi. Seyyid Kutup yalnızca bir düşünür, bir yazar ve bir bilgin değil, aynı zamanda inançlarını ve düşüncelerini hayatını ortaya koyarak savunmuş bir mücahidtir de.
Merhum Şehid Seyyid Kutup'un İslam Düşüncesi adlı değerli kitabının ilk bölümü yayınlandığı günden itibaren İslam'la doğrudan veya dolaylı ilgilenen herkesin hemen dikkatini çekti. Bunun önemli bir nedeni vardı; çünkü İslam Düşüncesi, geleneksel ve çağdaş İslam'ın karşı karşıya bulunduğu bütün temel sorunları alabildiğine güçlü ve zengin bir birikimle ele alıyor, çıkış yolunun ne olması gerektiğini gösteriyordu.
Kitap yıllardır okunuyor ve gelecekte de okunacaktır. Hatta kimi yazarlara göre Prof. Seyyid Kutup'un bu önemli kitabı İslam düşünce tarihinin belli başlı klasikleri arasında yer almaya adaydır. İşaret Yayınları, böylesine ciddi ve önemli bir kitabı Türkiyeli okurlarına sunmayı bir görev biliyor.
 loading