Devrim Otomobili

İç Sayfalara Gözat

Devrim Otomobili

8,17 TL
% 27  indirimli
Liste Fiyatı: 11,11 TL
SATIŞ YOK (TÜKENMİŞ)
Yazar: Mustafa Miyasoğlu
Yayıncı: KONAK YAYINLARI
Yayın tarihi: 01-12-2012
ISBN: 9756420014
Baskı Sayısı: 2
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 152
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: 2. Hm. Kağıt
Boyut: 13.5 x 19.5 cm
+
-
Bu kitaptaki hikâyelerin konu edindiği iki ihtilal ve iki muhtıra döneminde yaşayan ve toplumun farklı kesiminden seçilen insanların ortak özelliği, bir “mesele” sahibi olmalarıdır. Kimliklerine ve yaşama haklarına sahip çıkan bu insanların hikâyeleri dergilerde yayınlanırken yabancı dillere çevrilerek antolojilere girdi. Kendine özgü niteliklere sahip olan bu hikâyelerin her biri farklı bir dünyayı ortaya koyarken, farklı anlatım teknikleri deneyen bir romancının ustalıklarını da sergilemektedir.

Mustafa Miyasoğlu’na özgü bir anlatımla yazılan ve 16 hikâyeden oluşan Devrim Otomobili, hem seçtiği insanların özeleştirisini yansıtmakta ve hem de yaşanan çarpıklıkları ortaya koymaktadır. O yüzden, bu kitapta anlatılan olaylar ve insanlar bugüne kadar hikâye ve romanlara konu olmamıştır. Toplumumuzun son kırk yılından kesitler sunan bu hikâyeleri bazen acı bir gülümsemeyle, bazen de şaşkınlıkla okuyacak, yaşadığımız hayat üzerinde farklı görüşler kazanacaksınız.

Elinizden bırakmak istemeyeceğiniz kadar sürükleyici bir dille yazılmış olan Devrim Otomobili’ndeki hikâyeler, ödüller kazanmış bir romancının dikkatlerini ortaya koymaktadır. Bu hikâyeler toplumumuzun taşrasıyla büyük şehir hayatından kesitler yansıtırken, sancılı üniversite gençliği ile aydın çevrelerde yaşanan çarpıcı değişimlere yer vermekte, unutulmaz tipler ve sahneler de ortaya koymaktadır.

Devrimci ve gelenekçi çevrelerin tipik özellikleriyle anlatıldığı bu hikâyelerde, yozlaşmış tiplerle insani değerlere bağlı kalanların yan yana görünen hayatları, traji-komik durumlar ve akıl almaz çatışmalar oluşturur. Bir bakıma da bu bizim hayatımız.

Sanat ve edebiyat eserlerinde entelektüel endişeyi öne alarak yola çıkan yayınevimiz, yeni yayın döneminde Mustafa Miyasoğlu’nun kitaplarından başka, birbirinden güzel yeni eserlerle okuyucularına hizmet vermeye devam edecektir. Yayınevimiz, önümüzdeki dönemde klasik değerde eserler yanında genç yazarların eserleriyle yayınını sürdürecek ve yeni eserlerle edebiyatımızın gelişmesine katkıda bulunacaktır.
 loading