Celile'de Kuşlar Ölüyor

Celile'de Kuşlar Ölüyor

7,86 TL
% 35  indirimli
Liste Fiyatı: 12,04 TL
SATIŞ YOK (TÜKENMİŞ)
Yazar: Feridun Andaç
Yayıncı: CAN YAYINLARI
Yayın tarihi: 08-10-2003
ISBN: 9750703413
Baskı Sayısı: 1
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 194
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: 12.5 x 19.5 cm
+
-
"Yazan insan hayata, doğaya ve insana dair birçok şeyi bilmelidir diye düşünürüm. Daha da ötesi, yaşamalıdır da. Her yazarın bir yeraltı hayatı olmalıdır. Yeryüzüne çıkaracağı şeylerin debisi oradadır çünkü. Acıdan, sevinçten, hüzünden, aşktan yola geçmeyen bundan söz etmesi çok yapay kalır. Aşksız, tutkusuz yazı yazılabileceğine inananlardan değilim."

Celile'de Kuşlar Ölüyor'da, politikadan geziye, Calvino'dan Yaşar Kemal'e uzanan geniş coğrafyada kalemini keyifle dolaştırıyor Feridun Andaç. Bir okur olarak kendi serüvenini anlatırken okumaya merak salanlara, yazmaya gönül verenlere yol göstermiş oluyor. Bu kitaptaki yazınsal denemeler, düşün dünyasını edebiyat sevgisiyle yoğurmuş bir yazarın güncesi olarak da okunabilir.

Geçtiğimiz aylarda yayınladığımız Gönlümün Yitik Yurdunda adlı öykü kitabıyla, öykücü kimliği ile de karşımıza çıkan yazar, Celile'de Kuşlar Ölüyor'da yer alan denemelerinde, öyküde kendi yöntemi üzerine de düşünüyor ve öykülerin yazılma süreçlerini okurla paylaşıyor. Bu yanıyla kitap, Andaç'ın daha önce yayınlanmış deneme kitaplarından belirgin biçimde ayrılıyor.
 loading