Bodrum

Bodrum

29,33 TL
% 23  indirimli
Liste Fiyatı: 38,00 TL
SATIŞ YOK (TÜKENMİŞ)
Yayıncı: BOYUT YAYIN GRUBU
Yayın tarihi: 01-01-2010
ISBN: 9755219691
Baskı Sayısı: 2
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 84
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kuşe Kağıt
Boyut: 11.5 x 21 cm
+
-
Son yıllarda özellikle renkli gece hayatı ve ağırladığı ünlü isimlerle kendinden sıkça söz ettiren ve birçok insanın tatil yapmak için tercih ettiği Bodrum’un bu kitap sayesinde daha önce bilmediğiniz birçok yerine rastlayacak; bildiğiniz yerlerini de yeniden keşfetme fırsatı veriyor. Kitabın ilk sayfalarından itibaren okuyucusuna geçmişi beş bin yıl öncesine dayanan Bodrumun Antik Surlarından Antik Tiyatrosu’na, sarnıçlarından Su Altı Arkeoloji Müzesi’ne kadar tarihsel bir tura çıkartıyor. Devamında ise çevreyi keşfetmek için civardaki koylardan ve kıyı köylerine kadar götürüyor.

Kitapta, Bodrum yarımadasının sakin köylerinden Torba, eskiden iki ayrı yerleşim beldesi iken gelişmesi ve büyümesi nedeniyle birleşen Göltürkbükü, Gündoğan, Güvercinlik ve Bodrum yarımadasının en kalabalık yerleşim merkezi Turgutreis’le ilgili her ayrıntıyı bulmak mümkün. Tüm çevreyi derinlemesine anlatan Bodrum, Gülmüşlük’ten, balığı ve narenciyesiyle ünlü Yalıkavak’tan, Yalıçiftlik’ten, Akyarlar’dan, Bağla’dan, Ortakent’ten, Gümbet’ten, Karaincir’den, Aspat’tan ve Bitez’den de bahsediyor.

Türkiye’nin hem turizmine hem de doğal ve kültürel özellikleriyle önemli bir belde olan Bodrum’u daha yakından tanımak isteyenlere yönelik eşsiz bir rehber niteliğinde…
 loading