Binbir Gece Masalları 2 Cilt Takım

Binbir Gece Masalları 2 Cilt Takım

85,80 TL
% 29  indirimli
Liste Fiyatı: 120,00 TL
3 İş Gününde Kargoda
Yazar: Kolektif
Yayıncı: DORUK YAYINLARI
Yayın tarihi: 20-08-2003
Orijinal Adı: Elf Leyle ve Leyle
ISBN: 9756557778
Baskı Sayısı: 1
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 1228
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: 16 x 23 cm
+
-
Yüzyıllardır okunan, anlatılan, dilden dile dolaşan; Doğu kültürünün bir ürünü olmasına rağmen tüm dünyayı etkileyen, insanların imgeleminde özel bir yeri olan, üzerine pek çok araştırmanın, incelemenin yapıldığı, filmlere konu olan Binbir Gece Masalları bizlere sürükleyici, gizemli, bir o kadar da büyüleyici bir dünya sunuyor...

Çocukluğumuzda hatta yetişkinliğimzde bile hangimiz ara sıra Alaaddin'in sihirli lambasına sahip olmayı ya da Ali Baba gibi "Açıl susam açıl!" dediğimiz zaman karşımıza mücevherlerle dolu küplerin çıkmasını istemedik? Uçan bir atın üzerinde dünyayı dolaşabilmeyi hangimiz hayal etmedik? Her şeyden sıkılınca pencerenin önünde oturup, Zümrüdüanka'nın bizi sırtına alarak uzak diyarlara uçurmasını hangimiz beklemedik? Hangimiz yakışıklı ve akıllı bir şehzade ya da güzeller güzeli bir peri prensesi olmayı düşlemedik?

Binbir Gece Masalları bizi tüm bu düşlerimize yeniden kavuşturuyor. Bize büyülü bir dünyanın kapılarını açıyor; haydi o zaman biz de uçan ata binip bu gizemli yolculuğa çıkalım:

"Feleğin kabrı çoksa, bizim de neşemiz var.
İçeriz zevk ederik daha başka nemiz var?

Gece güzel, aşk güzel, sen de neşe kat güzel,
Hayatın gerisini gel bir pula sat güzel."
 loading