Bilimin Büyük Soruları

Bilimin Büyük Soruları

8,01 TL
% 35  indirimli
Liste Fiyatı: 12,27 TL
SATIŞ YOK (TÜKENMİŞ)
Yazar: Harriet Swain
Çevirmen: Murat Sağlam
Yayıncı: GÜNCEL YAYINCILIK
Yayın tarihi: 26-05-2003
Orijinal Adı: Big Questions in Science
ISBN: 9758621408
Baskı Sayısı: 1
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 261
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: 2. Hm. Kağıt
Boyut: 13.5 x 21 cm
+
-
Zaman zaman kendimize hayata dair sorular sorup dururuz, oysa bilim adamları bu soruların peşinde bir ömür harcarlar. Acaba cevapları bulmaya yaklaştılar mı?

Bu kitapta kendi alanlarının öncüsü bilim adamları, bilim dünyasının ve insanların asırlardır kendi kendilerine sordukları yirmi büyük soruya cevaplar arıyor. Kitaba katkıda bulunanlar arasında, İnsan Genomu Projesi'nin İngiltere ayağını yöneten John Sulston'dan, bir düşüncenin ne olduğu hakkında kendi fikirlerini açıklayan Oxford Üniversitesi Profesörü Susan Greenfield, bize zamanın ne olduğunu anlatan Cambridge'li Profesör John Barrow ve neden aşık olup, aşkımızın neden bittiğini betimleyen David M. Buss'a kadar, birçok dünyaca ünlü isim bulunmaktadır.

Bu bilim adamlarının cevapları, okuyucuya öncü bilimsel düşünceleri ve tartışmaları aktaran bir giriş yazısıyla birlikte sunulmaktadır. Soruç, yüzyılları kat eden bilimsel düşüncenin nefes kesici bir serüveni. Hayatın büyük sorularına bilimin verdiği cevaplarla zihnimizi aydınlatan bu kitap, merak duygunuzu şimdiye kadar yaşamadığınız şiddette artıracak...
 loading