Bıçak Sırtında

Bıçak Sırtında

11,06 TL
% 20  indirimli
Liste Fiyatı: 13,89 TL
SATIŞ YOK (TÜKENMİŞ)
Yazar: Gazi Erçel
Yayıncı: DÜNYA AKTÜEL
Yayın tarihi: 27-05-2003
ISBN: 975040938
Baskı Sayısı: 1
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 224
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: 2. Hm. Kağıt
Boyut: 13.5 x 19.5 cm
+
-
Akrep sonunda kendini sokup öldürür.

Akrep aslında güzel bir hayvandır. Diridir. Dinamiktir. Hızlıdır. İdrak kabiliyeti yüksektir. Devamlı avını arar, bulur ve gıdasını temin eder. Evcilleştirilmesi çok zordur. Bazıları insanlar için tehlikelidir ve zehirlidir. Bazıları ise değildirler. Genel karakteristiklerinden biri bazen kendini sokup zehirleyerek öldürmektedir. Niçin mi? Zor bir soru. Ama kendini sokup öldürür işte."

Bu sözler, uzun yıllar Türkiye Merkez Bankası Başkanlığı'nı yürütmüş, krizlerle didişen Türkiye'nin nabzını tutmuş Gazi Erçel'e ait. Türk ekonomisinin üst üste yaşadığı krizlerin nedenlerini, tarihsel gelişimlerini, siyasi istikrarsızlıkların ekonomiye etkilerini, uluslararası olumsuz gelişmeleri, uluslararası finansal mimarinin zaaflarını ve bir avuç çabalarını okurken şaşıracak, hayıflanacak ve konunun uzmanı, Gazi Erçel'in fikirlerinden yararlanacaksınız, kuşkusuz.

"Öyle ülkeler, ekonomiler veya kurumlar vardır ki kendi güçlerinin, dinamiklerinin ve geleceklerinin farkında değillerdir. Sorunlarını çözemezler. Karamsarlık içinde bir krizden öbürüne düşerler. Sonunda yok olurlar."
 loading