Ayna ve Suret

Ayna ve Suret

8,17 TL
% 27  indirimli
Liste Fiyatı: 11,11 TL
SATIŞ VAR (Geçici Olarak Temin Edilemiyor)
Yazar: A. Vahap Akbaş
Yayıncı: KONAK YAYINLARI
Yayın tarihi: 26-09-2003
ISBN: 9756420057
Baskı Sayısı: 1
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 124
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: 13.5 x 21 cm
+
-
Ayna ve Suret’, şiir ve denemeleriyle tanınan A.Vahap Akbaş’ın dergilerde yayınlanan hikâyelerini bir araya getiriyor. Anadolu çocuklarının büyük şehirde yaşadığı kimlik, kişilik bunalımlarıyla sevda ve muhabbet hikâyelerini anlatan metinlerin bir kısmı gerçekten sarsıcı. Büyük bir kısmı ise hayal ve fantezi dünyasına götürüyor okuyucuyu. Yazarın gösterdiği aynada birbirinden farklı, bağımsız kimlik ve kişilikteki insanların hayatlarından kesitlerle beraber kendi hayatımızdan alınmış olabileceğini düşündürtecek sahneleri görüyoruz.
Hikayelerde anlatılan, pek çoğumuza tanıdık gelecek olaylar "Ben buna benzer bir olayı duymuştum" veya "Benim de başımdan böylesi geçmişti" gibi dedirtecek türden. Yazarın güneydoğu asıllı olmasıyla beraber İstanbul ve batı Anadolu’da yaşaması ve buralarda görev yapması bu bölgeleri hikâye konusu ederken hiç de zorlanmadığını, hatta buraları görenlerin yüzlerinde tatlı-acı birer gülümseme bırakabilme başarısını kazandırıyor.
Hikâye edilen kimi olaylar karşısında şaşıracak, hoş sürprizlere gülecek, ülkemizde yaşanan ihmal ve duyarsızlıklara sinirlenecek, acınacak hallerdeki durumlarda üzülecek, aşk ve sevgi anları gibi mutlu anlarda sevinecek ya da hüzünlü bir olayla duygulanacaksınız okurken. Unutamayacağınız tiplerin ve durumların hikâyelerini bir araya getiren bu kitabın edebiyatımıza taze bir hava getireceğine inanıyoruz.
Efgan adlı ilk şiir kitabıyla Türkiye Yazarlar Birliği tarafından "Yılın Şairi" seçilen, Alevler ve Güller adlı romanıyla da Sedat Yenigün Roman Armağanı kazanan A.Vahap Akbaş, kendine özgü hikâyeleriyle de farklı bir dil geliştirmektedir.
A.Vahap Akbaş, şiirleri yanında, deneme ve incelemeleriyle edebiyat öğretmenliğinde oluşturduğu birikimi edebi eserlerine de taşıyarak kültürel bir kimlik ortaya koymaktadır. Değişik atmosferleri yansıtan hikâyelerden oluşan Ayna ve Suret, yeni Türk edebiyatında, bir şairin hikâyeleri olarak kendine özgü dili ve anlatımıyla dikkati çekecektir.
 loading