Allah'ın Resulü Hazreti Muhammed (s.a.v.)

İç Sayfalara Gözat

Allah'ın Resulü Hazreti Muhammed (s.a.v.)

17,81 TL
% 29  indirimli
Liste Fiyatı: 25,00 TL
3 İş Gününde Kargoda
Yazar: R. V. C. Bodley
Çevirmen: Hacı Mahmut Hatun
Yayıncı: ARYA YAYINCILIK
Yayın tarihi: 05-10-2006
Orjinal Adı: The MessengerThe Life of Mohammed
ISBN: 9758491237
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 392
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: 13.5 x 21 cm
+
-
Hazreti Muhammed'in (Sav) hayatını ve yaptıklarını bilmeden, o devirin içerisinde anlamaya kalkmadan İslamiyet'i de tam olarak anlayamayız. Hazreti Muhammed'in (Sav) hayatı ve örnek yaşayışı, bize İsamiyet'in yüceliğini gösterir niteliktedir.
Hazreti Muhammed (Sav), insanlığın saplantılar içinde oldukları ve yollarını şaşırdıkları bir dönemde gerçek yolu göstermek için doğmuş ve insanlık tarihinde büyük bir devir yaratmıştır. Hazreti Muhammed'in (Sav) hayatı diğer dinlerin kurucuları Musa, İsa gibi karanlık değildir. Hazreti Peygamberin hayatı gün gibi aşikardır. Ayrıca yaptıkları ve ortaya koymuş olduğu kurallar sonucunda Rönesans çağının başlamasına neden olmuştur.
Bir İngiliz tarafından İslamiyet'i batıya ve Hıristiyanlara tanıtmak için yazılmış olan bu kitap eşiz ve önyargısız bir kitaptır.
Yazar Hıristiyan olmasına rağmen, Hazreti Muhammed'in (Sav) hayatını araştırırken objektif olarak davranması bu eserin değerini daha da arttırmaktadır.
Kur'an'ı ve İslamiyet'i doğru ve iyi anlamak için Hazreti Muhammed'in (Sav) hayatını iyi bilmek gerekir. Hazreti Muhammed'in (Sav) hayatını, içinde doğup büyüdüğü bölgeyi, bölgenin sosyal ve kültürel yapısını bilmeden Müslümanlığı anlamaya imkan yoktur.
Özellikle İslamiyet’e karşı birçok önyargının yaşandığı günümüzde, bu eşsiz eseri okuyucularımıza sunmakla bir nebze olsun bu saldırılara cevap vermiş olduğumuza inanıyoruz.
Avrupa ve Amerika’daki üniversitelerde Doğu ve İslam kürsüleri tarafından yardımcı ders kitabı olarak okutulmaktadır.
Kahire’deki El-Ahzar İslam Üniversitesi’ndeki eğitmenler tarafından yardımcı ders kitabı olarak tavsiye edilmektedir.
 loading