100 Millik Yürüyüş

100 Millik Yürüyüş

12,09 TL
% 35  indirimli
Liste Fiyatı: 18,52 TL
SATIŞ YOK (TÜKENMİŞ)
Yazar: Sander A. Flaum, Jonathon A. Flaum, Mechele Flaum
Çevirmen: Kader Ay
Yayıncı: RESİTAL-KAİZEN
Yayın tarihi: 11-09-2006
Orjinal Adı: The 100 Mile Walk
ISBN: 9944969125
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 256
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: 1. Hm. Kağıt
Boyut: 14 x 21 cm
+
-
Her liderin kendi inançları, perspektifi, deneyimi ve tarzı vardır. Belki de farklılıklar hiçbir alanda, farklı kuşaklardan liderler arasında olduğu kadar çok dile getirilmemiştir. Ama aslında pek çok liderin sandığından daha fazla ortak zemin vardır.

Bunu keşfetmek, bir yolculuğa çıkmayı gerektiriyor olabilir; Sander ile Jonathon’ın özelinde bu durum, kelimenin tam anlamıyla bir yolculuk oldu. Baba ve oğul, evrensel liderlik ilkelerinin peşinde, en aydınlatıcı tartışmalarını birlikte yürüyerek yaptılar. Dağlarda, kumsallarda, caddelerde ve yollarda 100 mil yürüdüler ve liderliğin özü kadar birbirleri ve ilişkileri hakkında da çok şey öğrendiler.

65 yaşında, geleneksel bir CEO’nun perspektifini, Zen öğrencisi olan 36 yaşındaki girişimci oğlunun bakış açısı ile karıştırdığınızda, nasıl bir liderlik tanımı elde edersiniz? Yüz millik yürüyüş esnasında yazarlar, her liderin (ya da lider olmaya heveslenenlerin) üzerinde yoğunlaşması gereken dokuz ilke saptıyor: İnsan, Amaç, Hırs, Performans, Israr, Perspektif, Paranoya, İlkeler ve Pratik.

"Görev başka seçenek bırakmayınca, liderlik rolü üstlenmemiz kaçınılmazdır. Yüz Millik Yürüyüş, içinizdeki lideri keşfetmeniz için yürümeniz gereken yolda sizi cesaretlendirecektir."
- Leeza Gibbons, Entertainment Tonight ve The Leeza Show’un eski sunucusu; The Leeza Gibbons Memory Foundation Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı
 loading