Yardım Merkezi

Haber verme hizmeti

Kitapbulut'da on binlerce eser 30 ana konu altında 394 alt konuya ayrılmıştır. Dilerseniz seçtiğiniz konularda yeni çıkan eserlerin e-posta aracılığı ile düzenli olarak bildirilmesini isteyebilirsiniz. Bunun için “Üyelik Bilgileri”nde ilgilendiğiniz konuları işaretledikten sonra tamam düğmesine basmanız yeterlidir.

Üyelik
Kitapbulut'da kalıcı alışveriş listesi oluşturabilmek veya haber verme hizmetinden yararlanabilmek için üye olmak gereklidir. Üyelik ücretsiz olduğu gibi; her yeni üyeye 1 TL değerinde 100 puan verilmektedir.

Üyelik için bir ücret alıyor musunuz?

Hayır, üyelik için herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Üyelik işlemlerinde sorulan soruların amacı nedir ?

Üyelerimize sormuş olduğumuz sorular, sizlerin ihtiyaçlarını daha iyi anlamak ve sizlere daha iyi hizmet vermek için bize bir anahtar oluşturmaktadır. Ayrıca size özel kampanyalardan haberdar olmak için de üyelik bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurmalısınız.

Üyelik bilgilerimi nasıl değiştirebilirim ?

Üyelik formunuza girip gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra tamam düğmesine basarak bilgilerinizi yenileyebilirsiniz.

Şifremi unuttum, ne yapabilirim ?

Üyelik bilgileri kısmına girip "üyeyim ama şifremi unuttum" düğmesine bastığınızda, şifre değiştirme linki e-posta adresinize otomatik olarak gönderilir.

Haber verme hizmetinden ayrılmak istiyorum, ne yapmalıyım ?

Üyelik bilgilerinize girerek, haber verme servisindeki bütün konuları işaretli olmaktan çıkarmanız yeterlidir.

Sipariş

Sitenizden nasıl sipariş verebilirim?

Kitapbulut sitesinde gerek ana sayfada gerekse arama, çok satanlar, yeni çıkanlar vs. sayfalarında kitapların yanında listeme ekle düğmesi göreceksiniz. Bu düğmeye tıklayarak o kitabın alışverişi ile ilgili sürece başlayabilirsiniz. Siparişlerinizi hemen gerçekleştirmek zorunda değilsiniz. Alışveriş sepetinizde siparişlerinizi biriktirebilir, daha sonra adetlerini değiştirebilir ya da bazılarından vazgeçebilirsiniz. Sipariş sırasında sizden adres ve fatura bilgileri istenecektir. Bu bilgiler Kitapbulut sitesinde son derece güvenli bir bölümde sizin için saklanacak ve daha sonraki siparişlerinizde bu bilgileri tekrar girmek zorunda kalmayacaksınız.

Listeme kaç ürün ekleyebilirim?

Listenize 200 adet ürün ekleyip, onları saklayabilirsiniz

Sitenizde istediğim eseri nasıl bulabilirim?

Kitapbulut'daistediğiniz esere dilerseniz "Konu Başlıkları" düğmesi, dilerseniz "Ara" düğmesini kullanarak kolayca ulaşabilirsiniz.

Bütün eserleri bulabilir miyiz?

Kitapbulut 150.000 ürünlük bir veri tabanına sahiptir. Buna rağmen siz aradığınız eseri bizim veri tabanımızda bulamazsanız, satış servisimize bir e-posta attığınızda satış servisimiz bu eseri sizin için araştıracak ve dilerseniz temin edecektir.

Yabancı dilde kitaplar satıyor musunuz?

Kitapbulut'da Türkiye'de satışı olan diğer dildeki kitapları da bulabilirsiniz.

Siparişi doğru olarak verdiğimi nasıl anlayacağım?

Alışveriş işleminiz tamamlandıktan sonra size otomatik bir e-posta ile alışverişinizin ayrıntıları gönderilecektir


İade
Ürünün hasarlı çıkması durumunda ne yapmam gerekir?

Ürünün hasarlı teslim edilmesi halinde; durumu anlatan bir e-postayı info@kitapbulut.com'a  7 gün içinde gönderdiğiniz takdirde gerekli işlemler yapılıp ürününüz değiştirilecektir.

Ürününüzü teslim alırken paketin hasarlı olup olmadığına dikkat etmeniz ve eğer hasarlı ise teslim almamanız gerekmektedir.

Güvenlik
Türkiye'nin Kültür Bulutu Kitapbulut'da sipariş işlemleri 128 bit şifreleme ile yapılmaktadır. Kitapbulut'nun güvenliği, korunması gereken bilgileri kaydetmemek yolu ile sağlanmaktadır ve bu % milyon güvenlik demektir. Kitapbulut'daonline alışverişte, kredi kart bilgileriniz hiç bir şekilde kaydedilmez. Böylece size ait kart bilgileri değil 3. şahısların eline geçmek, 2 şahıslara bile görünmez. Hotmail gibi dünya devi sitelerin bile hacklendiği ortamda, gerçek güvenliğin, korunacak bir şey oluşturmamak ile sağlanabileceğini düşünüyor ve kart bilgilerinizi kaydeden sitelerden alışveriş yaparken bir kez daha düşünmenizi öneriyoruz.

Kitapbulut'da alışveriş güvencesi nasıldır?

Kitapbulut size ait bilgileri (e-posta, fatura adresi, teslimat adresi vs.) hiçbir şekilde üçüncü kişiler ile paylaşmaz. Kitapbulut hem SSL, hem de kredi kart bilgilerinin onaylandığı bölümde SET sistemi kullanmaktadır. Kitapbulut'ndan satın alırken kullandığınız kredi kartınız, bankanın ödeme sistemleri güvencesinde olup, Kitapbulut veya üçüncü şahıslar kredi kartı bilgilerinizi göremez.

Kargo
Kitapbulut, sizlere siparişlerinizi teslim alabilmeniz için birden çok kargo firması arasında seçim yapabilme fırsatı sunar. Verdiğiniz siparişin kargo bedelinin ne kadar tutacağı; gideceği yere, ağırlığına ve seçtiğiniz kargo firmasına göre değiştiğinden dolayı genel bir kargo fiyatı veremiyoruz. Fakat Kitapbulut sipariş sisteminin 3. bölümünde siparişinizi onaylamadan hemen önce ödeyeceğiniz kargo fiyatını görebilirsiniz. Sayfanın alt bölümünde bulunan kargo firması seçeneğini değiştirdiğinizde, üstteki kargo fiyatının da değiştiğini göreceksiniz.

Kaç günde teslim alacağım?

Eserlerin her birinin tedarik zamanları, o eserle ilgili sayfada belirtilmiştir. Kimi 1 günde temin edilebildiği gibi, kimileri 3-5 günde temin edilebilmektedir. Ayrıca bulunduğunuz yere göre teslim zamanları vardır. Türkiye içinde genellikle 1 gün, yurtdışında ise 2 gündür. Bu ikisini topladığınızda kargonuzun size ulaşma zamanı ortaya çıkar. Bu süre size siparişinizi onaylamadan önce sayfada bildirilecektir.

Tedarik süre + teslim süre = ulaşma süresi


Ödeme
Ödeme ne şekilde yapılıyor?

Kitapbulut.com'da kredi/banka kartı ile alışveriş yapabilirsiniz.

Kitapbulut'da hangi kredi kartları kullanılıyor?

Visa, Master ve bunların türevleri olan (sanal kart gibi) kredi kartları geçerlidir.

Kredi kartı bilgilerimi girdiğim yerde yazan güvenlik numarası nedir?

Kartınızın arka kısmında kart numarası sonunda yazılı 3 haneli rakamdır. 1 Ekim 2001 den itibaren alışveriş yapabilmek için CVC numaranızı da girmelisiniz.

Kredi kartı numaramı yanlış girmişim ne yapmalıyım?

İşleminiz banka tarafından otomatik olarak reddedilir. Bilgileri tekrardan doğru bir şekilde girmelisiniz. 

Kredi kartım alışveriş sırasında onay vermedi, ne tür bir işlem yapmalıyım?

Kredi kartınız, mail işlemlerine kapalı olabilir. Bankanızı arayarak mail işlemlerine açık olup olmadığını (yurt dışı işlemlere açık olup olmadığı da aynı durumdur) kontrol ediniz. Ya da kredi kartı bilgilerinizi kontrol ederek tekrar denemeniz veya başka bir kredi kartınız var ise onun bilgilerini girmeniz gerekmektedir.

Kredi kartından komisyon alınıyor mu?

Hayır. Kitapbulut'da kredi kart komisyonu %0’dır.

Fatura adresini ayrı, teslimat adresini ayrı verebilir miyim?

Online alışveriş formuna fatura adresini ayrı, teslimat adresini ayrı olarak belirtebilirsiniz.

 

Anket
Kİtapbulutçuların bazı aktüel konulardaki görüşlerini şeffaf bir ortamda görebileceğiniz mini anket servisi, her hafta yeni bir soru ile karşınızda olacaktır. Ankete oyunuzu verdikten sonra gönder düğmesine bastığınızda, karşınıza çıkacak olan sayfada, şimdiye kadar verilmiş oy toplamlarını görebileceğiniz gibi eski anketlerin sonuçlarını da görebileceksiniz. Eğer mini ankette yayınlanmasını istediğiniz sorularınız varsa editor@kitapbulut.com adresine e-posta ile göndermenizi bekliyoruz.

Kategoriler
Aranılan kitaplara daha kolay ulaşabilmek için konuları kategorize etmek, vazgeçilmez bir zorunluluktur diye düşünüyoruz. Kitapbulut veri tabanını 30 ana kategori, 394 alt kategoriye ayırdı. Bütün kitapları editörlerimiz tek tek inceleyerek hangi kategoriye dahil olduğuna karar vererek numaralandırdı. Bu çabanın, aradığınız kitaba daha çabuk ulaşmanızı sağlayacağını ümit ediyoruz.

Telif Hakları
Kitap hakkında bölümlerinde yer alan açıklamalar, ya kitapların arka kapak yazılarından ya da yayınevi broşürlerinden editörlerimizce oluşturulmuştur. Yalnızca tanıtım amaçlıdır. Yazar biyografileri ise veri tabanımızdaki kitaplardan ya da yayınevi kataloglarından temin edilmiştir.